Warsztaty - Inżynieria odwrotna...

zaproszenie

Tematyka Warsztarów:

Mgr inż. Patryk Wrocławski, menedżer sprzedaży w firmie Hexagon Metrology

Prezentacja:
Ramię pomiarowe ze zintegrowaną laserową głowicą skanującą pozwala na szybkie odwzorowanie skanowanej części w środowisku CAD oraz porównanie jej do matematycznego modelu teoretycznego. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, np. enkoderów absolutnych ramię jest gotowe do pracy zaraz po włączeniu i nie wymaga czasu na rozgrzanie ani kompensancji temperaturowej. Jako urządzenie wykonane w technologii włókien węglowych jest nieczułe na zmianę temperatury i sprawdza się nie tylko w warunkach laboratoryjnych, ale i w terenie.

Dr Armand Cholewka, prezes Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej
Prezentacja:
pt. „Aplikacje obrazowania termicznego w medycynie i przemyśle" pokazuje wykorzystanie termowizji w różnych dziedzinach przemysłu z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku.
Prezentacji towarzyszy pokaz nowoczesnych kamer termowizyjnych (przenośnych i stacjonarnych) stosowanych w medycynie, przemyśle i nauce, który poprowadzi Paweł Rutkowski, przedstawiciel firmy Flir Systems.

 

Grzegorz Zgórski "Coolheat"  

FARO Focus3D to bardzo szybki, bezkontaktowy, naziemny skaner laserowy, umożliwiający najbardziej wydajne wykonywanie pomiarów 3D i tworzenie dokumentacji 3D. W ciągu zaledwie kilku minut generuje gęste chmury punktów zawierające miliony punktów 3D, które składają się na niewiarygodnie szczegółowe i dokładne trójwymiarowe obrazy złożonych scen. Obok teodolitu i tachimetru stanowi on nieodzowne narzędzie do pomiarów obiektów architektury oraz skomplikowanych kształtów dużych konstrukcji inżynieryjnych.

Odsłony: 1210