OPNT na Opolskim Festiwalu Nauki

Za nami kolejna edycja Opolskiego Festiwalu Nauki, który po raz dwunasty zgromadził tłumy opolan zainteresowanych tym, co dzieje się na opolskich uczelniach oraz instytucjach tradycyjnie współpracujących w przygotowaniu festiwalowej oferty. Swój namiot podczas niedzielnego pikniku naukowego wystawił także Opolski Park Naukowo-Technologiczny, gdzie pod hasłem „Technicznie rzecz biorąc" prezentowane były informacje o najważniejszych przedsięwzięciach i projektach realizowanych w jednostce.
Aby połączyć przyjemne z pożytecznym OPNT zaprosił do współpracy przedstawiciela Opolskiego Latającego Muzeum Motoryzacji, dra inż. Władysława Hepnera (na co dzień pracownika naukowego Katedry Samochodów i Pojazdów Rolniczych na Wydziale Mechanicznym) aby zaprezentował samochód Citroën CX, model wyprodukowany przed 40 laty, który uchodzi wśród miłośników aut za high- tech XX wieku i „prawdopodobnie najbardziej futurystyczny samochód w historii motoryzacji" . Tuż obok namiotu zainteresowani nie tylko obejrzeć mogli mechanizmy, które kryje ten wyjątkowy model samochodu, alei zasiąść za kierownicą oraz porozmawiać z ekspertem o jego zaletach i zastosowanych nowoczesnych rozwiązaniach. Mało tego, dr Hepner kilkakrotnie wykonał na błoniach pokazową jazdę na trzech kołach prezentując równocześnie zalety Citroëna CX i umiejętności kierowcy!
W poniedziałek Opolski Park naukowo-Technologiczny czekał na gości w swojej siedzibie, aby dać okazję do rozmowy o możliwościach jakie niesie współpraca.

Krystyna Duda

Odsłony: 1581